newp - en to hi translation catalogue (35 entries)

en: Author: %s
hi: लेखक*

en: Day: %s
hi: दिन

en: Month: %s
hi: महीने

en: Images
hi: छवियां

en: Videos
hi: वीडियो

en: Quotes
hi: उद्धरण

en: Links
hi: लिंक

en: Archives
hi: पुरालेख

en: &larr; Older Comments
hi: &larr; पुराना टिप्पणियाँ

en: Newer Comments &rarr;
hi: नई टिप्पणियाँ &rarr;

en: Pages:
hi: पेजेज

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Sidebar
hi: साइडबार

en: Menu
hi: मेनू

en: Skip to content
hi: इसे छोड़कर सामग्री पर बढ़ने के लिए

en: Basic Settings
hi: मूल रूपरेखाएँ

en: Title
hi: शीर्षक (नाम)

en: Url
hi: यूआरएल

en: Facebook
hi: फ़ेसबुक

en: Twitter
hi: ट्विटर

en: Support
hi: समर्थन

en: Meta
hi: मेटा.

en: Page %s
hi: पृष्ठ

en: Clear
hi: साफ़ करें

en: Default
hi: बकाया

en: Upload
hi: अपलोड

en: Remove
hi: निकालें

en: View File
hi: फ़ाइल देखें

en: Top Left
hi: शीर्ष पर बाएं

en: Top Right
hi: शीर्ष पर दाएं

en: Bottom Left
hi: नीचे बाएँ

en: Bottom Right
hi: नीचे दाएं

en: Normal
hi: सामान्य

en: Italic
hi: इटैलिक (तिरछा करना)

en: Bold
hi: बोल्ड
